Grondwatermetingen met helikopter boven Vlieland
Deze week, naar verwachting op woensdag 15 oktober, komt er een helikopter over Vlieland vliegen die metingen uitvoert naar het zoutgehalte van grondwater. Er wordt gemeten waar het grensvlak van zoet, brak en zout water ligt. De uitkomsten van de metingen zijn van belang voor onder meer waterbeheerders, drinkwaterbedrijven en natuurorganisaties.
De metingen worden gedaan in het kader van het project FRESHEM-NL, een initiatief van verschillende provincies, waterschappen, drinkwaterbedrijven en kennisinstituten.
Over de planning van de helikoptervlucht boven Vlieland is intensief contact met Staatsbosbeheer. Er wordt een tijdstip gepland waarop er zo min mogelijk verstoring is voor de watervogels.
Kijk voor meer informatie op www.freshem.nl.